• silvan nöbetçi eczaneler

EVDE BAKIM HİZMETİ

-Silvan Belediyesi olarak ev ortamında yaşlıyı desteklemek ve yaşlının toplumdan soyutlanmadan yaşamına devam etmesini sağlamak amacıyla 17.11.2016 tarihinde hizmete başlamış olup şuan ki süreçte toplam 71 haneye hizmet vermekteyiz.
2- Ailelerimizin en az on beş günde bir olmak üzere günde 6 eve iki ekip şeklinde ev temizliği ve bakımı yapılmaktadır. Talepleri üzerine kişisel bakımları yapılıp elbiseleri yıkama kurulama ve ütüleme hizmeti sonrası kendilerine teslim edilmektedir.
Temizlik ve bakım hizmetleri: Evdeki günlük rutin işlerini yapmada zorlanan yaşlılara sağlanan destekleyici temizlik hizmetleri,
Evin genel temizliği: Yerlerin süpürülüp silinmesi, toz alınması, camların, halıların, kapı ve çerçevelerin temizlenmesi, mutfağın genel temizliği, tuvalet ve banyo temizliği, balkonların yıkanması,
Bulaşıkların yıkanması: hane temizliği esnasında yaşlılarımızın bulaşıkları da yıkanmaktadır.
Bakım hizmetleri ve vücut temizliği: Bakıma muhtaç fiziksel yetersizliği olan yaşlıların beden temizliği, saç, sakal ve tırnak kesimleri ve bakımları.
4- Ayrıca en az iki haftada günde 10 haneye ziyarette bulunup ihtiyacı olan yaşlılarımızın tansiyon ile glikoz ölçümü yapılıp kendilerine Evde Bakım Hizmeti personeli tarafından yardım edilmektedir.
 5- Evde yaşlı bakım hizmeti esnasında öncelikle yaşlılarımızın ihtiyaç ve istekleri doğrultusunda hizmet verilmektedir ve personel her türlü görüş ve öneriye açık olmaktadır.
6- Silvan belediyesi olarak yaşlılarımıza yönelik evde bakım hizmetimizin amacı yaşlılarımızın günlük yaşamlarını kolaylaştırırken yalnız olmadıklarını onlara hissettirmek, gösterdiğimiz ilgi, sevgi ve şefkatle yaşlılarımızın onurlu bir yaşam sürmelerini sağlamaktır.
Ekonomik destek hizmetleri: Sosyo-ekonomik düzeyin düşük olduğu hanelerde yalnız yaşayan ve kimsesi olmayan yaşlıların tespiti sonucunda yapılan ekonomik yardımlar,
Gıda yardımı,
Eşya yardımı
 
Her türlü ev içi tamiratı:
Marangozluk: Açılıp kapanmayan kapıların, pencerelerin onarılması
Elektrik tesisatı tamiratları, priz, elektrik düğmesi ve ampullerin onarılması ve değiştirilmesi vb.
Boya badana işleri: Bakıma muhtaç yaşlılarımıza boya-badana hizmeti,

Evde bakım hizmeti formunu doldurmak için tıklayın...