• silvan nöbetçi eczaneler

Belediyemizden Yaşlıları Mutlu Eden Hizmet

  • 31.10.2017

  • A- A A+

Silvan Belediyesi ve Kaymakamlığa bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV), bakıma muhtaç 82 vatandaşa evde bakım hizmeti sunuyor
 
Kurulan ekip ile yaşlı vatandaşların A’dan Z’ye tüm ihtiyaçlarıyla birebir ilgileniliyor. İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan vekilimiz Adem Çelik, “Kaymakamlığa bağlı SYDV ile birlikte, ilçede bakıma muhtaç 82 yaşlı vatandaşın tüm ihtiyaçlarını karşılıyor. Evde bakım hizmeti verilen vatandaşlar için kurulan ekip, sürekli ziyaret ettikleri yaşlı vatandaşların evlerini temizliyor, kıyafetlerini yıkayıp ve ütüleyip, sağlık kontrolleri yapılıyor." Dedi.


Belediye Başkan vekilimiz Adem Çelik, “Başlangıçta 30 vatandaşımızla,Kasım 2016 tarihi itibarı ile başlayan bu hizmet Ekim 2017 tarihi itibarı ile yaklaşık olarak 82 vatandaşımıza bu hizmeti sunuyoruz.”ifadelerini kullandı. 

Çelik, “Silvan belediyesi olarak Silvan Kaymakamlığı sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı ile birlikte yaşlılarımıza evde bakım hizmeti sunuyoruz. Başlangıçta 30 vatandaşımızla, Kasım 2016 tarihi itibarı ile başlayan bu hizmet Ekim 2017 tarihi itibarı ile yaklaşık olarak 82 vatandaşımıza bu hizmeti sunuyoruz. 
Sayı her geçen gün artıyor biz bu sayıyı artırma niyetindeyiz,yaşlılarımıza hürmetin bir göstergesi olarak da yaşlılarımızın evlerinde onların kişisel bakımlarını, evlerinin temizliklerini arkadaşlarımız 12 kişilik bir ekip ile bu çalışmayı günlük yapıyor.”dedi. 


Çelik, “İlerleyen süreçte sağlık kontrollerinin de yaptırılması gerektiği ihtiyaç hasıl olduğunda buna da cevaben yine arkadaşlarımız sağlık hizmeti noktasında da tansiyon ölçümü şeker ölçümü yapıyorlar. 
Son süreçte dikkatimizi çeken yaşlılarımızın evlerinin genel itibarı ile bakımı ve onarıma ihtiyaç olduğuydu dolayısı ile bu noktada Silvan belediyesi olarak yaşlılarımızın evlerinde bakım ve onarımını, gerekli tamiratları yapıldı. Evleri boyandı bakımları yapıldı. Belediye, Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı kanalı ile yaşlılarımızın evlerinde ihtiyacı olan temel malzemeleri temin ettik.” Şeklinde konuştu. 
 
“Yaşlılarımıza yönelik Hizmetlerimiz artarak devam edecektir” 

"Hanelere yapmış olduğumuz ziyaretlerde ihtiyaçları dikkate alınıp giderilmiştir. 4 adet mermer tezgah, 3 adet mutfak dolabı, 60 adet baza, 3 adet çatı için çadır/ branda, 1 adet çekyat, 5 adet ocaklı fırın, 1 adet set üstü ocak, 3 adet elektrikli ısıtıcı, 1 adet odun sobası, 1 adet elektrik süpürgesi, 2 haneye televizyon,1 haneye çamaşır makinesi ,1 adet küçük katlanır masa, 1 adet 3’lü sehpa, 30 adet toplamda 210 metrekare halı, 2 adet klozet, 1 adet battaniye, 1 adet banyo kazanı , 18 haneye boya badana tamiratı ve bu işlerin tamirat giderlerini karşılamış bulunmaktayız. Bu çalışmamız belediye ve SYDV’nin birlikte organize ettiği, birlikte çalıştığı, sahada vatandaşlarımıza birlikte hizmet sunduğu bir çalışma modelidir. Bu hizmet artarak devam edecektir" diye konuştu. 

“Vatandaşlar duacı” 
Kendilerine verilen hizmetten duyduğu memnuniyeti dile getiren Zemzema İsteyici, "Biz bu hizmetten memnunuz, bu hizmete vesile olan ve sebep olan ilçe kaymakamı ve belediye başkanından Allah razı olsun dedi. 


Mehmet Sait Tayurak ise, yapılan bu hizmetten çok memnun olduklarını anlatarak, "Bize gelen görevli personeller bakımlarımızı yapıp evlerimiz temizliyor bizim ihtiyacımız olan eşyaları ve malzemeleri getiriyorlar, işlerini güzel yapıyorlar, bize bakıyorlar. Kaymakam ve belediye reisine çok teşekkür ediyorum Allah razı olsun dedi.”