• silvan nöbetçi eczaneler

Belediyemizden Okullara Bakım ve onarım çalışması

  • 02.11.2017

  • A- A A+

Belediyemiz tarafından ilçe merkezi ve köylerdeki okulların bakım ile onarım çalışması gerçekleştiriliyor

Belediye Başkan Vekilimiz Adem Çelik'in, ilçeyi belediye hizmetiyle buluşturmak için başlattığı çalışmalar sürüyor.

Bu kapsamda ilçede temizlikten asfalta, altyapıdan sosyal projelere kadar pek çok alanda hummalı çalışma yürütülüyor.

Eğitime destek çalışmalarını da sürdüren belediyemiz, bu doğrultuda okulların bakım ve onarımlarını gerçekleştiriyor. Boyanan, yolları ve bahçeleri asfaltlanan okullarda basketbol sahaları kuruluyor.

Çelik, yaptığı açıklamada, eğitime ciddi katkılar sunduklarını belirtti.

"Geçmiş dönemde eğitim noktasında okullarımıza belediye alanında hiçbir katkı ve hizmet yokken, görevi devraldığımız günden bu yana eğitime çok ciddi katkılar yapmaya çalıştık. Bu çok önemsediğimiz bir konu." ifadelerini kullanan Çelik, çocukları bu kapsamda sporla da buluşturduklarını vurguladı.

Hedeflerinin okullara basketbol ve voleybol sahaları kurmak olduğunu belirten Çelik, şunları kaydetti:

"Merkezde bunun 8'ini tamamladık. Diğer okullarımızda da voleybol ve basketbol sahaları oluşturma çabamız devam ediyor. Kırsal mahallelerimizdeki okullara masa tenisi, basketbol potası, voleybol direği ve filesi, satranç ve badminton takımları, forma, futbol ve voleybol topları gibi spor malzemeleri konusunda da katkıda bulunuyoruz."

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin de katkılarıyla okullarda 700 ton sıcak asfalt çalışması ve çevre düzenlenmesi yaptıklarını bildiren Çelik, 20 merkez ve köy okuluna 2 bin 700 litre boya yardımında bulunduklarını, 5 okulda da satranç sınıfı oluşturma çalışması yürüttüklerini ifade etti.

Çalışmalara kardeş Gebze ve İstanbul Belediyesinin de destek sunduğuna işaret eden Çelik, okullara yönelik çalışmaların sürdürüleceğini kaydetti.