• silvan nöbetçi eczaneler

Belediye Başkan vekilimiz Adem Çelik'in 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü Kutlama Mesajı

  • 01.10.2018

  • A- A A+

Silvan Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Adem Çelik, "Dünya Yaşlılar Günü" dolayısıyla mesaj yayımladı.

Çelik, mesajında yaşlıların tecrübesiyle geleceğe ışık tutan, gelenek ve görenekleri yaşatarak gelecek nesillere aktarmayı sağlayan en kıymetli ve değerli varlıkları olduğunu belirtti.
Dünya Yaşlılar Günü'nü kutlamaktan heyecan ve mutluluğunu yaşadıklarını aktaran Çelik, mesajında şunları kaydetti:

"Ömürlerinin büyük kısmını, topluma ve ülkemize hizmetle geçirmiş insanların, yaşlandıkları ve bakıma muhtaç oldukları dönemde, hayatlarının sonuna kadar insan onuruna yaraşır bir şekilde, bakım talep etme hakları vardır. Toplum olarak da şayet geleceğe daha umutlu bakmak istiyorsak çocuklarımıza, büyüklerimize göstermemiz gereken sevgi ve saygıyı çok iyi anlatıp, aradaki köprüyü daha da sağlamlaştırmak zorundayız. Bunun için de insan yaşamının en kıymetli dönemi olan yaşlılık döneminde bulunan insanlarımızın hatırdan hiç çıkarılmadan, layık oldukları ilgi ve saygı ile karşılandıkları bir ortamı sağlamak, bizlerin asli görevleri arasında yer almaktadır.

Ne mutlu ki bizler, millet olarak, saygıdeğer büyüklerimizi asla bir yük olarak görmeyen, aksine, onların varlıklarından mutluluk duyan, onlara hak ettikleri ilgi, saygı ve hürmeti gösteren bir kültür ve geleneğe mensubuz. Tüm değerli büyüklerimize tüm kalbi duygularımla yaşam sevinçlerinin hiç kaybolmadığı uzun ve sağlıklı ömürler diliyorum."