• silvan nöbetçi eczaneler

Belediye başkan vekilimiz Adem Çelik’in 10 Kasım Mesajı

  • 10.11.2017

  • A- A A+

Cumhuriyetimizin kurucusu büyük komutan ve eşsiz devlet adamı Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü aramızdan ayrılışının 79. yıldönümünde bir kez daha sevgi, saygı rahmet ve özlemle anıyoruz.
 
10 Kasım, sadece Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anma değil, onun en büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyeti’ni geliştirip koruyarak geleceğe taşıma azmimizi tazelediğimiz gündür. Türkiye Cumhuriyeti, bugün, dünyada sözü dinlenen, dostluğu aranan ve uluslararası sorunların çözümünde aktif rol üstlenen yüksek itibara sahip bir ülke konumundadır. Türkiye Cumhuriyeti; insan hakları, demokrasi, eğitim, sağlık, ekonomi, bilim ve teknoloji gibi birçok alandaki çalışmalarıyla muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkma hedefi doğrultusunda emin adımlarla ilerlemektedir.
      

Aziz milletimiz, içinde bulunduğumuz dönemde milletimizin birlik, beraberlik ve kardeşliğine, ülkemizin bütünlüğüne yönelik saldırılar karşısında demokrasiye sahip çıktığını bir kez daha göstermiş, Ulu Önder Atatürk’ün aziz hatırası olan Türkiye Cumhuriyeti’ni   ilelebet yaşatacağını bütün dünyaya ilan etmiştir.


 Bu duygu ve düşüncelerle; ebediyete intikalinin 79. Yıldönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve Silah Arkadaşlarını, İstiklal Savaşı ve 15 Temmuz Şehitlerimizi ve Kahraman Gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun!